Jesličky Mášova (Brno – střed)

Pobočka jesliček Betynka v Brně – střed poskytuje nepravidelné hlídání dětí od 1 roku do 3 let věku dle aktuálních potřeb rodičů.  V přízemí bytového domu v klidné ulici je v nebytových prostorách vytvořena miniškolka pro skupinku maximálně  6 dětí. Prostorovým uspořádáním a vnitřním vybavením vytváříme v co nejvyšší možné míře „rodinné prostředí“ přátelské k dětem a jejich rodičům.

O děti se starají v pravidelně se opakujících směnách dvojice vychovatelek. Programovou náplň dne zajištˇují vychovatelky s pedagogickým vzděláním. Veškeré provozní  záležitosti nad rámec denního chodu jesliček zařizuje zřizovatelka, která zde plní i funkci zdravotníka.

Vybavení a prostorové uspořádání zařízení

Ke hře a stolování je přizpůsobena herna,vybavená židličkami a stolečky dle výšky dětí,  krmící židličkou pro děti od  6 měsíců a polohovacím lehátkem pro děti do 6 měsíců. Hygienické vybavení splňuje veškeré požadavky pro nácvik sebeobsluhy dětí, dětské wc, dětská umyvadla vhodná již pro děti od 1 roku, redukce na dětské wc, nočníky, koše na pleny, přebalovací pult apod. Hračky a veškeré pořizovací předměty jsou určeny pro děti mladší tří let.Součástí miniškolky je i venkovní hrací plocha v uzavřeném dvorním traktu. Zde mají děti k dispozici pískoviště, skluzavku, v letních měsících malý bazén se slunečníkem. K odpočinku slouží travní koberec, dětský plastový nábytek.

Jak to na Mášově vypadá?