.

     

Více informací >>

Výlet do ZOO

Letní prázdniny zahájíme s dětmi z pobočky v Řečkovicích 1.7. celodenním výletem do ZOO. Prosíme rodiče, aby své děti přivedli do 8:00. Mladší děti budou mít k dispozici kočárky. Rodiče starších dětí (2,5 roku a více) prosíme, aby je vybavili batůžkem s pláštěnkou a pitím.

Více informací >>

Olympijský den

Na závěr školního roku si děti na Mášové (14.6.) a v Řečkovicích (15.6.) budou moci zasoutěžit v duchu Olympijských her.

Více informací >>

Divadélko – „O bolavém zoubku“

V pondělí 6.6. naše jesličky navštíví dětská zubařka, která dětem hravou formou ukáže, jak si správně čistit zoubky.

Více informací >>

Rozloučení s předškolkáčky

Současně s oslavou Dne dětí proběhne i pasování našich nejstarších dětí na „předškolkáčky“. Každé z dětí obdrží vzpomínkový předmět na dobu strávenou v našich jesličkách.

Více informací >>

Den dětí

Ve středu 1.6. (Řečkovice) a ve čtvrtek 2.6. (Mášova). proběhne na obou pobočkách oslava Dne dětí. Pro děti je připraven bohatý program. Za pěkného počasí si děti budou moci vydovádět na skákacím hradu, v kuličkovém bazénu a vyvrcholením Dne bude dobrodružná cesta za pokladem. Srdečně zveme všechny děti.

Více informací >>

Besídka ke Dni matek

Ve čtvrtek 28.4. si pro Vás milé maminky naše děti a vychovatelky připravily krásné překvapení. Vystoupení dětí začíná v 16:15 hod. a následují tvořivé dílny.

Více informací >>

Divadélko „Malé-Bo“

V úterý 26.3. v 11:30 na pobočce v Řečkovicích je pro děti připravena pohádka „O myšce a krtečkovi“. Srdečně zveme všechny naše děti, představení je přizpůsobeno i pro naše nejmenší. Cena je 60,- Kč/ dítě.

Více informací >>

Den bezpečnosti

Ve středu 3.2. v jesličkách v Řečkovicích proběhne „den bezpečnosti“. Budeme si s dětmi povídat o pravidlech chování ve třídě, zaměříme se na prevenci úrazů a ve skupinkách půjdeme na vycházku do okolní přírody. Po cestě budeme s dětmi nacvičovat chůzi po přechodu, barvy světel na semaforu a pravidlo STOP. Srdečně zveme všechny naše děti.

Více informací >>

Termíny vyšetření zraku v jesličkách

Vyšetření zraku ve školce v Řečkovicích proběhne 11.2.2016 v době od 8:30, ve školce na Mášové 22.2.2016 v době od 9:00. Prosíme rodiče z obou poboček, aby se závazně nahlásili do konce ledna, podepsali u vychovatelky přihlášku a uhradili poplatek 150 Kč. V případě že se Vám daný termín nevyhovuje, můžete využít druhého termínu v […]

Více informací >>

Preventivní vyšetření zraku

Na obou pobočkách jesliček mohou rodiče svému dítěti nechat vyšetřit zrak bezbolestnou a bezpečnou metodou, která odhalí skryté vrozené vady. Informační letáčky obdrží rodiče prostřednictvím vychovatelek v průběhu prvních dvou lednových týdnů. Do konce měsíce prosíme o sdělení, zda budete mít o toto vyšetření zájem, aby bylo možné stanovit termín.

Více informací >>

Divadelní představení Smolařínek

V pátek 8.1.2016 proběhne v jesličkách v Řečkovicích interaktivní formou v rámci prevence dětských úrazů divadelní představení Smolařínek. Prosíme všechny rodiče dětí, které v pátek pravidelně nedocházejí, aby je přivedly v 9:30 hod.. Představení trvá 45 minut a své děti si vyzvednout v 11:00 hod.. Srdečně zveme všechny děti.

Více informací >>

Provozní doba v prosinci a lednu

Provoz na obou pobočkách jesliček je v plném rozsahu zachován do 18.12. včetně. 21.-23.12. bude provoz individuální. Na Mášové bude otevřeno denně od 8:00 do 12:00, při minimálním zájmu 4 rodičů. V Řečkovicích bude provoz zcela dle zájmu rodičů (7:30 – 18:00) v minimálním počtu 4 dětí. Docházku v tyto dny je nutné nahlásit zřizovatelce […]

Více informací >>

Vánoční besídka

Na pobočce v Řečkovicích oslavíme konec roku v pátek 18.12. v době od 16:00. Děti vystoupí s krátkým programem a překvapí rodiče malým dárečkem. Společně při neformálním posezení si mohou rodiče a děti vyrobit dárky s vánoční tématikou, popovídat s „tetami“ a pochutnat na vánočním cukroví. Srdečně zveme všechny rodiče a děti.

Více informací >>

Mikulášská

Mikuláš a anděl přijdou do jesliček v Řečkovicích v pondělí 7.12. v 10:00. Srdečně zveme všechny děti, které navštěvují naše jesličky. Na Mášové proběhne Mikulášská nadílka v průběhu příštího týdne, tak jak děti do jesliček docházejí.

Více informací >>

Logohrátky

Na pobočce v Řečkovicích od 1.11.2015 probíhají Logohrátky pod vedením logopedického asistenta „tety“ Zuzky každý čtvrtek dopoledne, zbývající dny v týdnu tety s dětmi logopedická cvičení opakují.

Více informací >>

Halloweenský karneval

V Řečkovicích proběhl rej masek, podívejte se do fotogalerie jak to dětem slušelo.

Více informací >>

Rozloučení s předškolkáčky v Řečkovicích

Tento pátek v dopoledních hodinách pasujeme na „školkáčky“ naše nejstarší děti, které odcházejí po prázdninách „velké školky“. Odpoledne od 16:00 je den otevřených dveří pro nové rodiče a děti.

Více informací >>

Logohrátky

Pro velký zájem rodičů a dětí budou Logohrátky každý týden.

Více informací >>

Den dětí v jesličkách

Milé děti, rádi bychom Vás pozvali na karneval, který se bude konat v úterý 2.6. na pobočce v Řečkovicích, a ve čtvrtek na pobočce v Líšni. Můžete si zaskotačit v bazénku s kuličkami a na skákacím hradu. Masky jsou připraveny, kdo chce může si přinést vlastní.

Více informací >>

Angličtina pro nejmenší

Medvídek František navštěvuje děti nejenom na Mášové (každou středu), ale i v Líšni (každé pondělí dopoledne).

Více informací >>

Velikonoční tvořivé dílny pro rodiče a děti

Ve čtvrtek 26.3. v době od 15.00 hod. se na Vás, milí rodiče a děti těšíme ve všech třech pobočkách jesliček. Společně s tetami můžete vyrábět výrobky s velikonoční tematikou, v neformální, uvolněné atmosféře prožít příjemné odpoledne. Srdečně zveme všechny děti, i ty, které v daný den miniškolku nenavštěvují.

Více informací >>

Nové telefonní číslo

Pobočka jesliček v Řečkovicích má pro potřeby rodičů k dispozici nové telefonní číslo. Každý rodič ho od vychovatelky obdrží v písemné podobě a je k dispozici denně v době od 7:30 hod. do 16:00 hod. , v době volna (o víkendu a ve svátek) mohou rodiče i nadále veškeré záležitosti řešit s provozovatelkou. Číslo na […]

Více informací >>

Logohrátky

Ve čtvrtek 12.2. v 8:00 proběhne v jesličkách v Řečkovicích logopedická prevence pod vedením speciální pedagožky Petry.  

Více informací >>

Adventní soboty v jesličkách – aneb postaráme se o všechny Vaše děti

Vážení a milí rodiče, předvánoční čas je pro nás časem pečení cukroví, zdobení stromečku, nákupu dárečků apod……Naše jesličky by Vám proto rády umožnily klidné přípravy bez všetečných dětských očí, ruček , dětské zvědavosti a neposednosti. Každou adventní sobotu Vám rádi pohlídáme Vaše dětičky v pobočce v centru Brna v době od 9.00 hod. do 16.00 […]

Více informací >>

Data karnevalů

V jesličkách v centru města proběhne karneval ve středu 5.11. v době od 9:00 hod. do 11:00 hod. a v jesličkách v Líšni ve čtvrtek 6.11. v době 9:00 hod. do 11:00 hod.

Více informací >>

Karneval v jesličkách

Ve všech třech pobočkách jesliček v průběhu následujících 14 dnů proběhnou karnevalové oslavy. V pobočce v Řečkovicích příští pátek 31.10 spojíme karnevalovou oslavu se slavnostním rozloučením s Adámkem, který odchází do velké školky. Srdečně zveme všechny děti, i ty, které pravidelně v pátek do školky nedocházejí. Termíny ostatních karnevalů budou předem všem rodičům v jesličkách […]

Více informací >>

Angličtina v Řečkovicích a Líšni

Každé pondělí (Řečkovice) a středu (Líšeň) v dopoledních hodinách bude za dětmi docházet medvídek František. Teta Lucie hravou formou (písničky, básničky) Vašim dětem přiblíží základy anglického jazyka.

Více informací >>

Nová pobočka v Řečkovicích

Od 1. září Jesličky Betynka oficiálně převzaly miniškolku Pampeliška a rozšířily tak svou síť poboček v městě Brně. Jak se nám v Řečkovicích daří, podívejte se s námi milé maminky a tatínci.

Více informací >>

Veliké překvapení pro naše děti

Na začátku nového školního roku (v druhé polovině září) ,chystáme dětem překvapení v podobě zakrslého králíčka. Jméno si děti vyberou samy a společnými silami mu přichystáme venkovní obydlí. Králíček bude střídavě navštěvovat všechny naše pobočky. Vzhledem k případným alergiím bude pouze ve venkovních prostorách v ohraničeném výběhu a děti formou hry se budou učit o […]

Více informací >>

Rozšíření nabídky stravování

V novém školím roce umožníme rodičům volbu stravování. Rodič bude mít možnost si zvolit dodavatele stravy: Jídelna Kocourek nebo Lakšmanna. Jídelna kocourek vaří tradiční, česká, krajová jídla s omezenou nabídkou alternativních potravin (sója, kuskus, Bio-potraviny, super potraviny,…), svačiny nám připravuje dle našich požadavků, převažují pomazánky, různé druhy pečiva doplněné mléčnými výrobky. Každý den je ovoce […]

Více informací >>

Co se děje v jesličkách ?

Měsíc červenec je ve znamení profesí a povolání. Minulý týden si děti hrály na požárníky a policisty. Dopolední program byl strukturovaný, děti měly tématicky zaměřenou rozcvičku, s tetami si povídaly o náplni práce policisty a požárníka. Závěrem dopoledne si vyráběly různé pomůcky s touto tématikou. Tento týden si děti hrály na lékaře, sestřičky a pacienty. […]

Více informací >>

Logohrátky na Nivkách

Teta Peťa za dětmi přijde tento pátek a budou procvičovat „mrštné “ jazýčky v době od 8:15 do 9:15.

Více informací >>

Prázdninový provoz v jesličkách

Po dobu letních měsíců je provoz na obou pobočkách zachován v běžném časovém rozsahu a denní režim dětí je obohacován aktivitami navíc. Rodiče budou o nich informováni předem na nástěnkách školek, osobně vychovatelkami a zveřejněním v těchto aktualitách.

Více informací >>

Tvořivé odpoledne s rodiči a dětmi

Pátek 20.6. bude v jesličkách v Líšni ve znamení loučení s našimi nejstaršími, kteří půjdou od září do velké školky. Po celé den bude pro děti na dvorečku připraven skákací hrad se skluzavkou, ráno se s dětmi rozloučí teta Petra, která s dětmi procvičuje mrštné jazýčky, rodiče obdrží souhrnné informace o tom, co je potřeba […]

Více informací >>

Slavnostní zakončení školního roku

Ve čtvrtek 19.6. v dopoledních hodinách se v jesličkách v centru města rozloučíme s dětmi, které nastupují do mateřské školy. Loučení proběhne v karnevalovém duchu, starší děti si mohou vyzkoušet různé masky, tety je namalují obličejovými barvami. Pro mladší děti bude nachystán veliký bazén plný kuliček. Všichni si společně vyrobí z různých materiálů poutavé dárečky […]

Více informací >>

Cesta za pokladem

I v našich jesličkách oslavíme Den dětí. Tento pátek dopoledne se s dětmi vydáme hledat poklad. Cesta to bude dobrodružná se sladkou odměnou na konec. .

Více informací >>

Logohrátky

V jesličkách na Mášově budou logohrátky v úterý (3.6.2014) a na Nivkách v pátek (6.6.2014)

Více informací >>

Aktuální dění v jesličkách

Minulý týden byl ve znamení tvorby přáníček a dárečků ke Dni maminek. Tento týden jdou děti v centru města do solné jeskyně a děti v Líšni navštíví medvídek František. Příští týden budou v obou jesličkách Logohrátky.

Více informací >>

Je nás stále víc…

V Jesličkách Betynka se rozšiřuje kolektiv vychovatelek. V centru města se nově o děti postarají vychovatelky Alenka, Zuzanka a Julie. Všechno jsou to mladá děvčata se vzděláním a praxí. Nyní se s nimi seznámily maminky a děti, postupně se s nimi seznámí i ostatní. Kolektiv jesliček v Líšni obohatí vychovatelky Romana a Kamila.

Více informací >>

Události minulého týdne

Za dětmi do jesliček v Líšni opět přišel medvídek František s tetou Lucií, aby děti naučil nová slovíčka. Také proběhla náhradní hodina logohrátek. Děti z centra města se mohou radovat z nových hraček a upraveného venkovní hrací plochy.

Více informací >>

Návštěva solné jeskyně

Tento týden jdou děti z obou poboček jesliček do solné jeskyně. Děti v centru města navštíví solnou jeskyni v úterý 18.3. a děti z Líšně v pátek 21.3.. Návštěvy proběhnou v pravidelný čas.

Více informací >>

Masopustní maškaráda ve školce

Tento  pátek 7. března v dopoledních hodinách v jesličkách v Líšni proběhne karneval. Celý týden bude ve znamení příprav a vlastnoručně vyráběných masek. Uvítáme, pokud nám rodiče přinesou zbytky pestrobarevných látek či jiných vhodných materiálů. Srdečně zveme všechny děti.

Více informací >>

Solná jeskyně v centru města

Také děti z jesliček v centru města si užijí solné jeskyně. Příští týden v úterý 18.2. půjdeme společně do solné jeskyně na ulici Orlí.

Více informací >>

Angličtina pro naše nejstarší…

Minulý týden za našimi nejstaršími dětmi přišel medvídek František, který umí pouze anglicky. Doprovodila ho teta Lucie a jak to dopadlo, se sami podívejte… Co na to říkáte ?

Více informací >>

Co nás čeká v únoru ?

Solnou jeskyni navštívíme za optimálního počasí 10.2. , sraz dětí je v 8:00 u jesliček nebo v 8:50 před vchodem do jeskyně. Logohrátky proběhnou v jesličkách v Líšňi 14.2. a 28.2. v době od 8:15 do 9:00. V centru města logopedická prevence bude 11.2. a 25.2. v době od 8:00 do 8:45.

Více informací >>

Máme nový spot

V dětské nemocnici můžete od ledna najít náš reklamní spot. Doufáme, že se Vám bude líbít a že k nám přivede nové malé návštěvníky.

Více informací >>

Návštěva solné jeskyně

Kdy a za jakých podmínek půjdou v lednu Vaše děti do solné jeskyně? Kdy a jak je možné předat dítě vychovatelkám? Za jakých teplot se cesta uskuteční?

Více informací >>

Do nového roku s novou jídelnou

Po téměř třech letech spolupráce se školní kuchyní základní školy Novolíšeňská jsme se rozhodli ke změně dovozce stravy, jenž je nám schopen zajistit nejen přípravu celodenní stravy včetně pitného režimu, ale i dovoz do obou poboček jesliček.

Více informací >>

Ochutnávka nové fotogalerie

Postupně budeme vkládat fotografie od nejnovějších po nejstarší, každý rodič obdrží vstupní kód

Více informací >>

Ježíšek už „klepe na dveře“

a poslední tři dny tohoto týdne „přinese“ dětem vánoční nadílku dárků pod stromeček. Největším vánočním překvapením bude páteční návštěva pejska a jeho „paničky“ Klárky. Prosím dětem to neříkejte, (setkání nám bylo přislíbeno s bližším upřesněním) aby pro případ změny, nebyly děti zklamané….

Více informací >>

Termíny Logo hrátek v lednu 2014

14.1. zahajujeme pravidelné Logo hrátky v jesličkách v centru Brna  (v době od 8.00 – 8.45 hod.) 17.1. – Logo hrátky v jesličkách v Brně Líšni (v době od 8.15 – 9.00 hod.) 28.1. – Logo hrátky v jesličkách v centru Brna (v době od 8.00 – 8.45 hod.) 31.1. – Logo hrátky v jesličkách […]

Více informací >>

Třetí adventní sobota v jesličkách

byla ve znamení vánoční atmosféry, děti pod vedením tety Jany tvořily koláž ve tvaru vánočního stromečku, pomocí otisknutí vlastní nožky si vytvořily tělíčka roztomilých tučňáčků. Tvořivé dopoledne prokládaly pohybovými aktivitami s pestrobarevnými šátky a učily se vánoční koledy za vlastního hudebního doprovodu orfovými nástroji.  Sváteční dopoledne završily vydatným obědem od maminky.

Více informací >>

Návštěva solné jeskyně

je plánovaná na pondělí 16.12., vzhledem k proměnlivosti počasí, prosím přibalte dětem pláštěnku. Sraz v jesličkách je v 8.00 hod., po předchozí domluvě s vychovatelkou je možné dítě předat až před solnou jeskyní v 8.50 hod.

Více informací >>

Logo hrátky

pod vedením speciální pedagožky Petry, proběhnou tento pátek 13.12. v době od 8.15 hod. do 9.00 hod.

Více informací >>

Vánoční akademie

proběhne v jesličkách v úterý 17. prosince v době od 16.00 hod. do 17.30 hod. Srdečně zveme všechny rodiče a prarodiče. S dětmi nacvičujeme krátké vystoupení, po kterém bude následovat společné tvoření dětí a rodičů u jednoho stolu. Ke shlédnutí bude krátká videonahrávka z běžného i „neběžného “ dění v jesličkách, kterou pak pod heslem umístíme na webových stránkách jesliček. […]

Více informací >>

První adventní sobota v jesličkách

Tuto sobotu proběhlo v jesličkách na Mášově ulici první předvánoční hlídání dětí. Balíček 4 hodin hlídání zdarma od nás stávající a předchozí rodiče obdrželi jako dárek za důvěru v nás vloženou. Počasí v sobotu bylo krásné, svítilo sluníčku a tak tety Jana a Veronika byli s dětmi na Vánočních trzích na Náměstí svobody a na […]

Více informací >>

Mikulášská besídka

Jako každoročně , 5.12.2013 v 10:00 hod., za dětmi do jesliček přijdou studenti ze SZŠ EA v Brně-Líšni v doprovodu „tety“ Lucie a přinesou Mikulášskou nadílku. Srdečně jsou zvány všechny děti. Bát se nemusíte-čerti jsou hodní a roztomilí!

Více informací >>

Vánoční akademie

Pro potěchu rodičů a radost dětí nacvičují tety s dětmi krátké vystoupení s vánoční tématikou. Přesný termín konání akce bude upřesněn do konce listopadu. Rodiče obdrží texty básniček a písniček, aby je mohli s dětmi procvičovat.

Více informací >>

Logohrátky

Ve středu 27.11.2013 , do jesliček opět přijde za dětmi „teta“ Petra na logopedickou prevenci. Začátek logohrátek v 8:15 hod. Děti budou vyfukovat bubliny z bublifuku, prosíme obléct starší oblečení.

Více informací >>

Návštěva solné jeskyně

proběhne v pondělí 25.11.2013 v době od 9:00 do 10:00 hod. , příchod dětí do jesliček nejpozději v 8:00 hod. , nebo do solné jeskyně v 8:45 hod.

Více informací >>

Máme nové internetové stránky

Od 23.11.2014 jsou v provozu nové internetové stránky jesliček. Doufáme, že vám budou zdrojem spousty zajímavých informací.

Více informací >>